Google Adwords

Google Adwords

Bütçenizden veya ne kadar zamanınız olduğundan bağımsız olarak, Google’ın çevrimiçi reklamcılık programını kullanarak yeni müşterilere ulaşabilir ve işletmenizi büyütebilirsiniz. Google Adwords ile reklamınızın nerede gösterileceğini seçebilir, sizin için uygun olan bir bütçe belirleyebilir ve reklamınızın etkisini (geri dönüşümünü) kolaylıkla ölçebilirsiniz.

Google Reklam Ücretleri

Google İnternet Reklamcılığıyla, internet kullanıcılarına tam olarak sunduğunuz ürün ve hizmetler için arama yaptıkları anda ulaşın. Reklamınız, Google’da ilk sayfada ve Google’ın iş ortağı web sitelerinde görünür. Tıklama başına maliyet teklifi ile yalnızca kullanıcılar Google’da reklamlarınıza tıkladığında ücretlendirilirsiniz.

WST ile reklam vermenin faydaları

Adwords’ü diğer reklamcılık türlerinden ayıran birkaç önemli nokta vardır. Adwordsile;

  • Google'ın çevrimiçi reklamcılık programı olan AdWords, yeni müşterilere ulaşmanıza ve işletmenizi büyütmenize olanak sağlar

 • Reklamınız, halihazırda sizin sunduğunuz türde ürün ve hizmetleri arayan kullanıcılara gösterilir. Dolayısıyla, söz konusu kullanıcıların işlem yapma olasılığı daha yüksektir.

 • Reklamınızın hangi sitelerde ve hangi coğrafi alanlarda (Ülke,Bölge ve Şehir) görüneceğini seçebilirsiniz.

Örnek:

İstanbul'da bir işletmenizin olduğunu varsayalım. Reklamınızı sadece bu bölgedeki müşterilere gösterilecek şekilde ayarlayın. Böylece burada yaşayan veya burayı ziyaret eden bir kullanıcı Google'da İstanbul çevresinde ‘’Belirlediğiniz Ürün’’ e ait kelime öbeğini aradığında reklamınızı görebilir ve tıklayarak işletmenizle bağlantı kurabilir.

Bütçenizi kontrol edebilirsiniz

 • Tıklama başına maliyet (TBM) teklifi ile, reklamınız görüntülendiğinde değil, yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz. Kullanabileceğiniz çeşitli teklif seçenekleri vardır.

 • Aylık olarak ne kadar harcamak istediğinize karar verir ve hiçbir zaman bu tutarın üzerinde ücretlendirilmezsiniz.

 • Minimum harcama taahhüdü yoktur.

Reklamınızda tam olarak nelerin işe yaradığını öğrenip bunları temel alabilirsiniz

 • Reklamınızın gösterdiği performans (reklamınız sayesinde kaç tane yeni müşteri işletmenizle bağlantı kurdu, bu müşteriler nereden geliyor ve benzeri ayrıntılar) ile ilgili raporu inceleyin.

 • Reklamınızı düzenleyip iyileştirmek ve işletmenizle iletişime geçen potansiyel müşterilerin sayısını artırmak için AdWords araçlarını kullanın.

NEDEN GOOGLE ADWORDS ?

 • Türkiye’de internet kullanıcılarının sayısı 30 milyon civarında, bu kişilerin %65’i bir satın alma yapmadan önce arama motorlarında araştırma yapmaktadır. Arama motorları içerisinde %83 açık ara farkla Google tercih edilmektedir. (AC Nielsen)

 • Reklamınız seçtiğiniz anahtar kelimelerde gösterileceği için sadece alakalı ziyaretçilere ödeme yaparsınız.

 • Reklam bütçesini siz belirlersiniz. Reklamınız dilediğiniz günlük bütçe sınırları içerisinde yayınlanır, böylece bir ay için planladığınız bütçeden fazlasını ödemezsiniz.

 • Detaylı raporlama imkanı sunar. Google Adwords’de harcamalarınızı, tıklama başı maliyetlerinizi , yatırım geri dönüşünüzü tüm ayrıntıları ile raporlayabilirsiniz.

 • Google Adwords reklamları istenilen ülke, şehir , gün ve yayın saatleri seçilerek yayınlanabilir. Böylece potansiyel müşterilerinize göre reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz.

AdWords'ü kolayca kullanmaya başlayabilir ve kolaylıkla duraklatabilir veya durdurabilirsiniz. Herhangi bir koşul yoktur.