SEO

SEO

SEO’nun açılımı Search Engine Optimization yani TR. Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitesinin arama performansını arttırmaya yönelik yapılan çalışmaların tümüdür.

Arama Motoru Optimizasyonu'nun Önemi

Artık sadece reklam kampanyalarıyla müşterilerle iletişim kurma zamanı geride kaldı. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının %84'ü internet sitelerine arama motoru aracılığıyla giriyor. Yani, belirli bir konu hakkında bilgi edinmek, ürün satın almak hatta geri dönüşünü bildirmek için internet sitelerine erişmek amaçlanıyor ve buna giden yolda da arama motorlarının sunduğu sonuç çok önemli. İşte tam bu sebeple "Arama Motoru Optimizasyonu" (SEO) daha çok önem taşıyor.

İnternetteki milyarlarca web sitesinin arasında arama sonuç listelerinde en ön sırada bir pozisyon elde etmek için birçok parametreye dikkat edilmesi gerekiyor.

Arama Motoru Optimizasyonu Yaptırmanın Avantajları

  • SEO, Reklamlardan daha düşük maliyetler ile yapılabilir.

  • Doğru şekilde gerçekleştirilmiş SEO çalışmasının etkileri, reklamlardaki gibi bütçeniz tükendiğinde geçmez. Kalıcıdır, kurallara uygun şekilde site beslenmeye devam edildiğinde geldiğiniz sıralarda kalmaya devam edersiniz.

  • SEO çalışmaları sadece kelime bazlı yükselişi gözetmez, aynı zamanda web sitenizi ziyaretçilerinizin seveceği şekle sokmak ile de ilgilenir, böylelikle müşterilerinizi memnun edersiniz.